Letnia scena Teatru Jaracza

2023-06-29 14:14:38 (ost. akt: 2023-06-29 14:23:38)

"Coraz bardziej zielona gęś"

Letnia scena Teatru Jaracza
Teatrzyk Zielona Gęś ma zaszczyt przedstawić swój zespół.
Przed Państwem, już 3 i 4 lipca z największą tremą wystąpią: Alojzy Gżegżółka, Prof. Bączyński, Hermenegilda Kociubińska, Osiołek Porfirion, Pies Fafik, Piekielny Piotruś i inni. Te wyjątkowe postaci wbiły się w świadomość wielu pokoleń Polaków jako synonim poczucia humoru, poetyckiego absurdu, ale i niedzisiejszej już klasy i inteligencji mistrza poetyckiego purenonsensu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Teatrzyk Zielona Gęś po raz kolejny ożywa.

„CORAZ BARDZIEJ ZIELONA GĘŚ” - jeden z ulubionych spektakli olsztyńskiej publiczności - znów można zobaczyć na scenie Teatru Jaracza. Kompilację utworów Gałczyńskiego przygotował Jarosław Kilian, dyrektor warszawskiego Teatru Lalka, który z twórczością Gałczyńskiego obcował od małego i ma do niej idealne podejście, zawsze trafia we właściwy ton, łącząc z pozoru przeciwstawne konwencje. Nie jest to jego pierwsze przedstawienie z Zieloną Gęsią w roli głównej (wystawiał te utwory choćby w warszawskim Teatrze Polskim), ale nie ma tu mowy o mechanicznej powtórce. Artysta zawsze tworzy nowe scenariusze, wykorzystując energię aktorów i ich talenty. A że literki są te same? A jaki byłby sens w poprawianiu doskonałości? W efekcie dostajemy niezwykły wieczór poezji i humoru. Poezji nie tylko w słowie, ale i pełnej wdzięki i lekkości muzyce Grzegorza Turnaua, stałego współpracownika Kiliana. Do tego niecodzienne wcielenia olsztyńskich aktorów – między innymi Barbary Prokopowicz, Ireny Telesz-Burczyk, Marcina Kiszluka i Marcina Tyrlika.

„CORAZ BARDZIEJ ZIELONA GĘŚ” to zaproszenie do całkowitego oderwania się od rzeczywistości, by choć na jakiś czas przenieść się do świata fantazji, no i najlepszy sposób na trwałą poprawę humoru.


Kalendarium

« niedziela, 3 grudnia 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

niedziela 3 Grudnia
  • Stowarzyszenie Miłośników Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap
  • Logo roku Mikołaja Kopernika
  • Oferta najmu sal
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Centrum Spotkań Europejskich
  • Strona projektu: