Jarmark Mazurski w Szczytnie

2022-07-27 14:15:44 (ost. akt: 2022-07-27 14:31:19)

5 sierpnia 2022 r. Muzeum Mazurskie organizuje na dziedzińcu ratusza w Szczytnie Jarmark Mazurski. Będzie to już XXIII edycja tego wydarzenia.

Jarmark Mazurski w Szczytnie
Tradycyjnie pojawią się stoiska z rękodziełem ludowym, kulinariami oraz pokazy ginących zawodów w zakresie kaletnictwa, tkactwa, garncarstwa, rzeźbiarstwa, koronkarstwa czy plecionkarstwa. Na części z nich będą prowadzone warsztaty dla rodzin z dziećmi oraz osób indywidualnych.
Wśród stoisk kulinarnych będzie można zakupić m.in. różnego rodzaju miody, sery, pieczywo wypiekane na zakwasie, wędliny domowe, oleje naturalne czy piwo kozicowe. Stoiska dopełnią wystawcy biżuterii, ceramiki, malarstwa, decoupage oraz wyrobów z wosku pszczelego.

Oczywiście stoiskom towarzyszyć będą występy zespołów folklorystycznych, folkowych oraz kapel wokalno-instrumentalnych. Wśród zespołów zaproszonych swoje umiejętności muzyczne zaprezentuje kapela Dworska z Mejszagoły, z Rejonu Wileńskiego. Jest to kontynuacja wieloletniej tradycji zapraszania na Jarmark zespołów z dawnych polskich kresów. Po raz pierwszy na Jarmarku zaprezentuje się zespół folkowy z Pisza „Zarażeni Folkiem” - działający przy Piskim Stowarzyszeniu Miłośników Kultury MAZURIA - coraz bardziej popularny w naszym regionie. Nowym akcentem muzycznym na Jarmarku będzie również występ Sławomira Staszaka, który wykona piosenki ze swojego autorskiego repertuaru.

Warto zaznaczyć, że dzięki otwartej formule w Jarmarku Mazurskim uczestniczą wystawcy, twórcy ludowi, rzemieślnicy z innych ościennych regionów jak m.in. Warmia, Kurpie, Podlasie, Mazowsze, czy wspomniane wcześniej dawne kresy. Uroczyste otwarcie Jarmarku nastąpi o godz. 12.00 z udziałem przedstawicieli władz samorządowych. Jako organizatorzy kierujemy podziękowania do wszystkich podmiotów wspierających nasze wydarzenie. Są to: Starostwo Powiatowe w Szczytnie, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto Szczytno, Mazurskie Stowarzyszenie Regionalne, Muzeum Etnograficzne Wileńszczyzny w Niemenczynie, Stowarzyszenie Skarbników Samorządowych Warmii i Mazur oraz Prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Szczytnie - Karol Włodkowski.

Kalendarium

« niedziela, 16 czerwca 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

niedziela 16 Czerwca
  • Mikołaj Kopernik – Gra
  • Stowarzyszenie Miłośników Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap
  • Logo roku Mikołaja Kopernika
  • Oferta najmu sal
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Centrum Spotkań Europejskich
  • Strona projektu: