Szkolimy się dla Was!

2022-03-18 14:01:28 (ost. akt: 2022-03-18 14:29:10)

#lidzbarkdlaeuropy

Szkolimy się dla Was!

Autor: Łukasz Kulicki

16 i 17 marca dr Rhys Evans i Johan Barstadt z Høgskulen for grøn utvikling dzielili się z nami wiedzą z zakresu ekonomii społecznej i wspierania rozwoju lokalnego na terenach rolniczych.

Dzięki projektowi „Konserwacja i restauracja XIV- wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap” mogliśmy skorzystać z ich niemal 30-letniego doświadczenia z zakresu ekonomii społecznej i wspierania rozwoju lokalnego na terenach rolniczych.

Dzień pierwszy to szukanie odpowiedzi na pytania: Czym jest społeczność lokalna? Jak rozwijać jej potencjał? Jak dobrze wykorzystać dziedzictwo kulturalne? Jak radzić sobie w czasach, kiedy gospodarka opiera się na zaspokajaniu potrzeb i konsumpcji? Do tego ćwiczyliśmy, tworząc modele biznesu opartego o zasoby lokalne. Muzealnicy wyszli ze swoich codziennych torów pracy muzealnej.

Dzień drugi upłynął pod znakiem zarządzania. Zarządzania rozumianego nie jako rządzenie, ale dialog i interakcja pomiędzy zainteresowanymi stronami. Ćwiczyliśmy Dugnad budujący poczucie wspólnoty grupy rozpracowującej problem, rozpatrzyliśmy różnice pomiędzy myśleniem tradycyjnym i lateralnym/kreatywnym oraz przeszliśmy od metody zarządzania SWAT do PACO.

Szkolenie zrealizowano dzięki projektowi „Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim — perły architektury gotyckiej w Polsce — III etap” realizowany z funduszy: Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG, Dofinansowany ze środków budżetu państwa i funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Współfinansowany ze środków samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

#lidzbarkdlaeuropy
#szkolimysiedlawas


Kalendarium

« niedziela, 16 czerwca 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

niedziela 16 Czerwca
  • Mikołaj Kopernik – Gra
  • Stowarzyszenie Miłośników Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap
  • Logo roku Mikołaja Kopernika
  • Oferta najmu sal
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Centrum Spotkań Europejskich
  • Strona projektu: