Narodowe Święto Niepodległości

2021-11-08 10:02:00 (ost. akt: 2021-11-08 10:07:39)

Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione na pamiątkę jednego z najradośniejszych wydarzeń w historii Polski, którego współtwórcą był Józef Piłsudski. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku wraz z partnerami z całej Polski wśród których jest także Muzeum Warmii i Mazur, zapraszają do udziału w pocztówkowej akcji społecznej „Mamy Niepodległą!”.

Narodowe Święto Niepodległości
Jak co roku udostępniamy bezpłatne okolicznościowe kartki pocztowe z nadrukowanymi znaczkami elektronicznymi (ważne do 30 listopada wyłącznie na terytorium Polski), które nie wymagają dodatkowej opłaty pocztowej. Wystarczy odwiedzić Muzeum Warmii i Mazur (Olsztyn – zamek) wybrać interesujący wzór, wpisać życzenia i wysłać. W naszym muzeum kartki będą dostępne w przy kasie i na salach wystawowych.

Pocztówką, która zmniejsza dystans między nadawcą a odbiorcą, promujemy radosne świętowanie uwalniające pozytywne emocje od Bałtyku do Tatr! Razem świętujmy, że MAMY NIEPODLEGŁĄ!

Osoby, które nie mogą odwiedzić punktów dystrybucji lub wolą nowoczesne rozwiązania mogą elektronicznie nadać pocztówkę papierową, więcej na stronie:
Mamy Niepodległą! 2021 – Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (muzeumpilsudski.pl) .

Każdego roku przygotowywane są trzy nowe projekty kartek, a autorami wzorów tegorocznej edycji są:

https://m.wmwm.pl/2021/11/orig/rys-karol-banach-7253.jpg

Karol Banach – artysta grafik i ilustrator regularnie publikujący prace w prestiżowych magazynach polskich i zagranicznych oraz w książkach. Projektuje plakaty i kreacje reklamowe dla globalnych marek i znaczących instytucji. Sam o siebie mówi, że jest chłopakiem z ołówkiem i kredkami. Jego twórczość była prezentowana na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, a także jest doceniana w najróżniejszych konkursach (np. nagroda główna Polish Graphic Design Awards w kategorii ilustracji książkowej, 2017). Wypracował rozpoznawalną kreskę i chętnie prezentuje świat w sposób nieco abstrakcyjny – wszystko to czyni jego prace charakterystycznymi.

https://m.wmwm.pl/2021/11/orig/rys-magda-beneda-7255.jpg

Magda Beneda – graficzka z wykształcenia (ogólnopolska nagroda za najlepszy dyplom), malarka z pasji, a z wyboru także blogerka opisująca swoją artystyczną stronę życia. Mieszkanka i miłośniczka Gdańska (tu ukończyła ASP), choć to na południu Francji dwie dekady temu zainspirowałam się specyficzną, słoneczną barwą. Od tego czasu jej prace charakteryzuje intensywna, pastelowa kolorystyka i miękkie linie. Prace malarskie prezentowała na wystawach w Polsce i zagranicą. Swoją pozytywną sztukę pełną słonecznego ciepła przenosi także na ilustracje i rękodzieła użytkowe (porcelana, tkaniny) współpracując m.in. z polskimi markami o długich tradycjach.


https://m.wmwm.pl/2021/11/orig/dworek-milusin-rys-ksenia-kononenko-7252.jpg

Ksenia Kononenko – zdobywczyni drugiego w historii polskiej reklamy Lwa w konkursie w Cannes i wielu innych prestiżowych nagród międzynarodowych. Pracowała jako dyrektor kreatywna w agencjach reklamowych w Polsce, ale także na Łotwie, Rosji i w Azji Centralnej. Uczyła się malarstwa, grafiki, liternictwa, historii sztuki i fotografii. Efekty swojej szerokiej pracy twórczej prezentowała na ponad dwudziestu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Dzieła artystki znajdują się m.in. w zbiorach Neue Pinakothek w Monachium, Muzeum Unikatowej Książki Moskwa-Genewa i Muzeum Sztuki Współczesnej w Wiatce, a także w prywatnych kolekcjach w Europie, USA i Kanadzie.Plakat do pobrania

https://m.wmwm.pl/2021/11/orig/olsztyn-baner-820x360-7256.png

Kalendarium

« czwartek, 11 sierpnia 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

czwartek 11 Sierpnia
  • Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap
  • Logo roku Mikołaja Kopernika
  • 90-lecie polskich szkół na Warmii i Mazurach
  • Oferta najmu sal
  • Film promocyjny Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Doposażenie pracowni edukacyjnych Muzeum Przyrody - baner
  • Strona projektu:
  • Centrum Spotkań Europejskich