Deklaracja dostępności

2021-03-03 12:01:55 (ost. akt: 2021-03-03 13:36:47)

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności serwisu Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie:
Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zapewnia dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych m.in. z poniższych powodów:[/status]
• pochodzą ze źródeł zewnętrznych, na dostosowanie/modyfikację których administratorzy serwisu nie mają możliwości/prawa,
• opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
• opublikowane zostały w formie grafik lub wykresów, ze względu na ich charakter. [span id="a11y-data-sporzadzenia]Oświadczenie sporządzono dnia: 03.03.2021 r.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej z użyciem dostępnego narzędzia do oceny strony: AChecker (https://achecker.ca/checker/index.php/), z którego wynika, że strony internetowe: https://muzeum.olsztyn.pl (opublikowana w 2015 r.) oraz https://wmwm.pl/ (opublikowana w 2013 r.)częściowo spełniają wymagania WCAG.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe:
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Panem Sebastianem Mierzyńskim, kierownikiem Działu Edukacji, Promocji i Wydawnictw, e-mail: solny@muzeum.olsztyn.pl, tel. +48 89 527-95-96 w. 39.
W ten sposób można również składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej i składać żądania zapewnienia dostępności w zakresie przedmiotowego portalu.
Każdy użytkownik przedmiotowego portalu ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia jego dostępności cyfrowej. Wnioski mogą dotyczyć również poszczególnych materiałów publikowanych na stronie.
Wniosek/żądanie powinno zawierać:
1.dane osoby zgłaszającej żądanie,
2. wskazanie, treści której dotyczyć ma wniosek/żądanie,
3. wskazanie dogodnego dla niej sposobu otrzymania informacji zwrotnej,
4. sposób kontaktu.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe ze względów technicznych czy formalno-prawnych, zostanie zaproponowany alternatywny sposób dostępu do przedmiotowej informacji.
W przypadku, gdy Muzeum odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej m.in. do Rzecznika Praw Obywatelskich.


Dostępność architektoniczna budynku siedziby Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie:
Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie prowadzi działalność statutową w budynkach, z których zdecydowana większość to obiekty zabytkowe, chronione w trybie art. 7 pkt. 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Specyfika przestrzeni tych miejsc oraz ograniczenia wynikające z potrzeb ochrony konserwatorskiej ich substancji zabytkowej nie pozwoliły dotychczas zrealizować działań przystosowawczych, które umożliwiłyby realizację postulatu pełniejszego ich udostępnienia osobom ze szczególnymi potrzebami.
Jedynymi z objętych niniejszym raportem obiektami współczesnymi są: dwa budynki magazynów muzealnych w tym Centralnego Magazynu Muzealiów, w których ograniczenia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami wynikają wyłącznie z realizowanych w nim funkcji (gromadzenia eksponatów, ich przechowywania w optymalnych warunkach, naukowego opracowywania i konserwacji) oraz ograniczonej liczby osób posiadających uprawnienia dostępu do gromadzonych w nich eksponatów.


Aplikacje mobilne:
Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie udostępnia następujące aplikacje mobilne:
1. Muzeum Warmii i Mazur – audioprzewodnik po wystawie „Wersal, plebiscyt i co dalej na Warmii i Mazurach?” – aplikacja w języku polski, angielskim i PJM (opublikowana w 2020 r.)
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.audiotour.olsztyn&hl=pl&gl=US
2. A święci milczą… - audioprzewodnik po wystawie „A święci milczą…” – aplikacja w języku polski, angielskim i PJM (opublikowana w 2021 r.)
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.audiotour.aswiecimilcza&hl=pl&gl=US

Media społecznościowe:
Informacje publikowane na mediach społecznościowych Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie takich jak:
1. https://www.facebook.com/muzeumolsztyn
są dostępne cyfrowo i nie wymagają publikacji na stronie internetowej.

Kalendarium

« niedziela, 28 kwietnia 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

niedziela 28 Kwietnia
  • Mikołaj Kopernik – Gra
  • Stowarzyszenie Miłośników Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap
  • Logo roku Mikołaja Kopernika
  • Oferta najmu sal
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Centrum Spotkań Europejskich
  • Strona projektu: