Informacja o zmianach organizacyjnych i personalnych

2017-08-01 15:00:30 (ost. akt: 2017-08-02 09:16:36)

Informacja o zmianach organizacyjnych i personalnych

Autor: Mieczysław Wieliczko

Szanowni Państwo,
pragnę poinformować, że z dniem 26 lipca 2017 r. powołałem p. Bożenę Dąbrowską na funkcję zastępcy dyrektora ds. administracyjnych, a z dniem dzisiejszym (1 sierpnia 2017) p. dr Kingę Raińską na zastępcę ds. muzealnych.
P. Bożena Dąbrowska jest absolwentką Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie oraz Wyższej Szkoły Bankowości, Finansów i Zarządzania w Warszawie; przez wiele lat pracowała jako główny inspektor kontroli w Regionalnej Izbie Obrachunkowej. P. dr Kinga Raińska – absolwentka historii i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz studiów doktoranckich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kustosz dyplomowany – od 2011 r. pracowała jako główny inwentaryzator zbiorów w MWiM.
Powołania są związane z wprowadzeniem nowego systemu zarządczego w Muzeum Warmii i Mazur. Zaktualizowany regulamin organizacyjny rozesłałem dziś do związków zawodowych i stowarzyszeń do zaopiniowania. W następnej kolejności zostanie przedłożony zarządowi województwa warmińsko-mazurskiego, by jak najszybciej wprowadzić go w życie. Załączam schemat nowej struktury organizacyjnej MWiM – analiza tej struktury pozwala odczytać nowo wprowadzony system zarządczy.
Mnie bezpośrednio podlegają oddziały muzealne oraz komórki związane z edukacją, promocją, pozyskiwaniem środków, a także pracownicy zajmujący się obiektami zabytkowymi pozostającymi w naszych zasobach. Zgodnie z wszelkimi przepisami – również osoby zajmujące się sprawami obronnymi, BHP i p-poż. Wicedyrektor Bożenie Dąbrowskiej podlegają komórki związane z administrowaniem obiektami, obsługą zwiedzających i organizacją imprez, sferą umów zewnętrznych związanych z zamówieniami na usługi, dostawy, sprawy techniczne i gospodarcze oraz umów związanych z zamówieniami na roboty budowlane. Wicedyrektor Kindze Raińskiej podlegają wszystkie działy merytoryczne Muzeum, dział konserwacji, pracownia plastyczna i służba ochrony. Sprawy finansowe, pod kierunkiem głównej księgowej, stanowią odrębny pion zarządczy, jednakże silnie związany z pionem administracyjnym.
Po przejściu formalnej procedury przedstawię nowy system zarządczy w MWiM na specjalnie w tym celu zwołanym zebraniu szerszego kierownictwa Muzeum.

Z pozdrowieniami

Piotr Żuchowski
dyrektor Muzeum Warmii i Mazur
Olsztyn, 1 sierpnia 2017 r.


Struktura organizacyjna Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie (PDF, 0,7 MB)

Kalendarium

« niedziela, 20 września 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

niedziela 20 Września
  • Kwartalnik III/2020
  • Wirtualny spacer
  • Ankieta
  • 90-lecie polskich szkół na Warmii i Mazurach
  • Oferta najmu sal
  • Film promocyjny Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Doposażenie pracowni edukacyjnych Muzeum Przyrody - baner
  • Strona projektu: