Wystawa Fale

2015-05-12 08:41:36 (ost. akt: 2015-05-13 08:52:21)

Subiektywna historia „FALE. Subiektywna historia polskiego strit artu” to prezentacja ponad dwudziestu lat istnienia tego nurtu w Polsce w ujęciu historycznym.

Wystawa Fale
Punktem wyjścia była krytyczna refleksja nad stanem badań dotyczących tego nurtu, brakiem publikacji systematyzujących pisanych z punktu widzenia twórców oraz nieobecności street artu w polskiej krytyce artystycznej. Wystawa ma przedstawić i pogłębić stan wiedzy, stanowiąc podsumowanie ponad dwudziestu lat istnienia tego nurtu w Polsce, obejmując jego genezę oraz najnowsze tendencje.

Przedstawia historię street artu od antycypujących go działań w latach osiemdziesiątych, przez undergroundowe graffiti w latach dziewięćdziesiątych aż do chwili obecnej: rozkwitu popkulturowego malarstwa muralowego, festiwali i obecności w głównym nurcie sztuki oraz plasującego się na przeciwnym biegunie krytycznego postwandalizmu. Wystawa prezentuje całą złożoność, wieloaspektowość i procesualny charakter street artu, w ujęciu historycznym i problemowym, porządkując zebraną dotychczas wiedzę i uzupełniając jej braki.

„FALE. Subiektywna historia polskiego strit artu” jest pogłębionym i krytycznym spojrzeniem na to czym jest street art z perspektywy jego współtwórcy Sławka 'Zbioka' Czajkowskiego, który pełni tu rolę nie artysty, a kuratora, tak by wystawa nie była syntetycznym katalogiem dzieł i wyrazistych postaci polskiej sceny street artu, a całościową, egalitarną prezentacją zjawiska.

Koncepcja i koordynacja: Małgorzata i Marcin Gołębiewscy

Kurator: Sławomir „Zbiok” Czajkowski

Kalendarium

« niedziela, 29 stycznia 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

niedziela 29 Stycznia
  • Stowarzyszenie Miłośników Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap
  • Logo roku Mikołaja Kopernika
  • 90-lecie polskich szkół na Warmii i Mazurach
  • Oferta najmu sal
  • Film promocyjny Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Strona projektu:
  • Centrum Spotkań Europejskich