Wystawa fotogramów Ryszarda Sobolewskiego - Magia Peru - wystawa zamknięta.

2015-04-07 11:33:02 (ost. akt: 2016-11-07 11:00:16)

Wystawa fotogramów Ryszarda Sobolewskiego - Magia Peru - wystawa zamknięta.
Ryszard Sobolewski
policjant – podróżnik – fotoreporter - dziennikarz
mówi o sobie:

Pasja fotografowania ogarnęła mnie już w szkole podstawowej. W szkole średniej w Węgrowie prowadziłem pracownię fotograficzną. Wykonywałem zdjęcia reklamujące szkołę, a także w tym okresie moje zdjęcia ukazały się pierwszy raz na wystawach fotograficznych. Również po raz pierwszy zostały opublikowane w „Tygodniku Siedleckim”.
Zawodowo jestem oficerem policji i tutaj też nie rozstaję się z fotografią. Jestem ekspertem fotografii kryminalistycznej w Instytucie Badawczym Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji w Warszawie. Wykonuję ekspertyzy kryminalistyczne, w których dokumentacja fotograficzna odgrywa istotną rolę. Kształcę przyszłych ekspertów fotografii, prowadzę szkolenia dla sędziów, prokuratorów oraz funkcjonariuszy pionów operacyjnych policji, odnośnie zastosowania i możliwości różnych technik fotograficznych w badaniach kryminalistycznych. Ponadto współpracuję ze specjalistycznymi pismami takimi jak: „Problemy Kryminalistyki”, „Foto – Kurier”, „Ochrona Zabytków”, „Gazeta Policyjna”, „Poznaj Świat”. Jestem autorem licznych artykułów dotyczących problematyki fotografii badawczej – kryminalistycznej. Zdjęcia mojego autorstwa wykorzystywane są przez ekspertów różnych dziedzin. Od 2002 r. jestem członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej.
Będąc dzieckiem marzyłem, aby w dorosłym życiu zostać fotoreporterem, policjantem, dziennikarzem albo podróżnikiem. W zasadzie ziściły się moje wszystkie marzenia. Jestem jednocześnie policjantem, fotoreporterem, dziennikarzem, a niekiedy także podróżnikiem. Fascynujące mnie od dawien dawna kraje Ameryki Łacińskiej przyciągają mnie jak magnes. Zwiedziłem niemal wszystkie kraje z tego rejonu. Ostatnią moją wyprawą była podróż przez dżunglę wodami Amazonki. Wiosną 2015 odwiedziłem Brazylię, Paragwaj, Urugwaj i Argentynę. Na jesieni 2015 roku planuję kolejną wyprawę na Kubę i do Boliwii.

W 2010 r. za wieloletnie propagowanie kultury meksykańskiej, jako jeden z 20 dziennikarzy z całego świata, zostałem zaproszony do Meksyku i przyjęty przez prezydenta Felipe Calderona. Natomiast
w 2012 roku przez Rząd Ekwadoru zostałem uhonorowany tytułem Przyjaciela Narodu Ekwadorskiego.

Jednak marzenia się spełniają.

Ryszard SobolewskiPatronat Honorowy:
- Ambasada Republiki Peru w Polsce
Wystawa w Muzeum Mazurskim w Szczytnie zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu:
- Powiatu Szczycieńskiego
Organizacja, współorganizacja, wsparcie:
- Muzeum Mazurskie w Szczytnie Oddział Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
- Muzeum Warmii i Mazur
- Towarzystwo Przyjaciół Muzeum w Szczytnie
- Hotel Krystyna
- Canon
- Ilford
- Foto Kurier
Patronat medialny:
- Radio Olsztyn
- Gazeta Olsztyńska

Kalendarium

« poniedziałek, 22 lipca 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

poniedziałek 22 Lipca
  • Mikołaj Kopernik – Gra
  • Stowarzyszenie Miłośników Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap
  • Logo roku Mikołaja Kopernika
  • Oferta najmu sal
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Centrum Spotkań Europejskich
  • Strona projektu: