Na tropach Pana Samochodzika - Człowiek z UFO

2014-09-25 00:00:00

W tym roku mija pięćdziesiąta rocznica ukazania się pierwszego tomu z serii przygód Pana Samochodzika oraz dwudziesta rocznica śmierci twórcy tej kultowej postaci, czyli Zbigniewa Nienackiego. Postanowiliśmy przygotować letni cykl poświęcony poszukiwaczowi skarbów, detektywowi i jak sam o sobie mówił, muzealnikowi. Sięgnęliśmy do naszych zasobów by pokazać, że Muzeum stanowi wspaniałe miejsce dla miłośników historii.

Na tropach Pana Samochodzika - Człowiek z UFO

Pierwsze wydanie powieści "Pan Samochodzik i Człowiek z UFO" ukazało się w 1985 roku nakładem Naszej Księgarni. W nowyuch wydaniach Oficyny Wydawniczej "Warmia" ten tom występuje pod tytułem "Nieśmiertelny". Kolejny raz Zbigniew Nienacki zaskoczył czyelników, bo przeniósł akcję aż za ocean, do Ameryki Południowej i wplótł w akcję elementy z pogranicza science-fiction.To zaskoczenie widać w listach od czytelników. Część jest zdumiona i delikatnie krytykuje, część była zachwycona.

W pliku PDF zamieściliśmy fragment maszynopisu powieści, a w galerii zdjęć materiały pomocnicze, z których korzystał Zbigniew Nienacki opisując miejsca odwiedzane przez Pana Samochodzika, dyrektora Marczaka i niezwykłą pannę Florentynę.

W liście od Ani znajdujemy prośbę o pomoc co zrobić by czytelniczkę zaakceptowano w nowej szkole. Karina apelowała, żeby ceny książek nie były takie wysokie. Pozostali czytelnicy chwalą Nienackiego i proszę o dalsze części.

sm

Pobierz PDF

Kalendarium

« niedziela, 19 września 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

niedziela 19 Września
  • Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap
  • 90-lecie polskich szkół na Warmii i Mazurach
  • Oferta najmu sal
  • Film promocyjny Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Doposażenie pracowni edukacyjnych Muzeum Przyrody - baner
  • Strona projektu:
  • Centrum Spotkań Europejskich