Szlakiem M. Kopernika – E. Kanta

2014-01-17 00:00:00 (ost. akt: 2015-04-10 12:06:37)

Zrealizowano nowy film o ważnych postaciach dla historii regionu Warmii i Mazur oraz Prus Wschodnich.

Szlakiem M. Kopernika – E. Kanta
Zapraszamy do obejrzenia nowego filmu „Szlakiem wybitnych postaci historycznych M. Kopernik – E. Kant”, który przedstawia zamki i miejscowości związane z życiem M. Kopernika i E. Kanta według trasy studentów-przewodników prowadzącej przez Olsztyn-Lidzbark Warmiński-Frombork-Kaliningrad.
Film kierowany jest do uczniów i studentów z Polski i Rosji. Już wkrótce zostanie zaprezentowany przed konkursami, organizowanymi dla uczniów i studentów zainteresowanych szkół z woj. pomorskiego, warmińsko – mazurskiego i Obwodu Kaliningradzkiego.

Film jest działaniem projektu „Podniesienie atrakcyjności północno – wschodniej Polski oraz Obwodu Kaliningradzkiego poprzez rozwój i promocję wspólnych tras turystycznych” realizowanego Programu Współpracy Transgranicznej EISP Litwa-Polska-Rosja 2007-2013 dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Partnerem wiodącym projektu jest Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie”. Partnerami projektu są: Ministerstwo Turystyki Obwodu Kaliningradzkiego, Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Gmina Olsztyn.

„Szlakiem wybitnych postaci historycznych M. Kopernik – E. Kant”
Wersja polska

Wersja rosyjska

Głównym celem projektu jest stworzenie i promocja polsko – rosyjskichproduktów turystycznych opartych na wspólnych walorach kulturowych i historycznych Polski i Rosji oraz podniesienie wiedzy i tożsamości historycznej młodzieży i studentów tj. mieszkańców obszaru realizowanego projektu na temat dziedzictwa historycznego ich miejsca zamieszkania.

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Pełną odpowiedzialność za zawartość artykułu ponoszą wyłącznie jej autorzy - Stowarzyszenie gmin "Polskie zamki gotyckie",zaśprezentowane treści nie powinny być traktowane jako wyraz opinii czy też poglądów Unii Europejskiej.https://muzeum.olsztyn.pl/pliki/Foty/Aktualno%C5%9Bci/loga/oba%20razem%20%5B800x600%5D.jpgKalendarium

« poniedziałek, 5 czerwca 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

poniedziałek 5 Czerwca
  • Stowarzyszenie Miłośników Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap
  • Logo roku Mikołaja Kopernika
  • Oferta najmu sal
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Centrum Spotkań Europejskich