7 września 2013 roku w Muzeum Warmii i Mazur Olsztynie odbyło się Narodowe Czytanie Dzieł Aleksandra Fredry. W związku z tym wydarzeniem, Biblioteka Muzeum wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną zorganizowała wystawę poświęconą wielkiemu polskiemu poecie z okazji 220 rocznicy urodzin.
W czytelni biblioteki olsztyńskiego zamku pokazano najsłynniejsze dzieła poety. Między innymi komedie, które ukazywały się w latach 1826-1838: wydanie lwowskie z 1834 r., tom IV (Śluby Panieńskie czyli Magnetyzm Serca, Jan Jan Jowialski, Nocleg w Appeninach) oraz warszawskie z 1871 r., tom I, (Pan Geldhab. Cudzoziemczyzna, Damy i huzary, Zrzędność i przekora). Zaprezentowano również książkę Pięć Komedii (Pan Geldhab, Nowy Don Kiszot, Śluby Panieńskie, Pan Jowialski, Zemsta) z 1954 r. wraz z kopiami ilustracji. Wydawnictwa dotyczące twórczości, herbarzy, portretów autora z 1872 r. oraz opracowań posiadłości szlacheckich. Całość uzupełniono programami teatralnymi z lat 1957-1988 zawierającymi zapowiedzi repertuaru Aleksandra Fredry w Państwowym Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W jednym z nich pt.„Śluby Panieńskie” w reżyserii Eugenii Śnieżko - Szafnaglowej odręczne podziękowania w dniu premiery złożyła cała obsada wystawianej komedii.
Wystawę zwiedził Aleksander Maria Starowieyski, prawnuk Aleksandra Fredry, dokonując pamiątkowego wpisu w Słowniku Biograficznym, Ziemianie Polscy XX wieku.