Piknik bardzo kulturalny

2012-09-19 00:00:00

23 września, niedziela, godz. 16-19, Muzeum Warmii i Mazur, olsztyński zamek

Piknik bardzo kulturalny

Muzeum Warmii i Mazur oraz Fundacja Środowisk Twórczych mają zaszczyt zaprosić twórców i działaczy kultury, wszystkich tych, którym kultura naszego miasta i regionu jest bliska na piknik. To spotkanie zorganizowane w scenerii zamkowej, przy wrześniowej aurze ma być chwilą wymiany myśli i wrażeń, dobrej zabawy oraz poznania tego czym Muzeum zajmuje się na co dzień, ale przygotowaliśmy także kilka niecodziennych niespodzianek.

Czynne będą nasze wystawy ikon, grafiki, portretów szlachty pruskiej od XVI do XIX wieku, skarbonek z XIX i XX wieku oraz ekspozycja o Polakach z Kresów Wschodnich na Warmii i Mazurach. A co jeszcze?

W piwnicy otworzymy małą kawiarenkę, w której będzie można zobaczyć i usłyszeć nagrania z koncertów muzyki elektronicznej.

Sala Kromera ma być miejscem jazzu i poezji, gdzie przy muzyce, poeci będą mogli prezentować swoje dokonania.

Zabierzemy Państwa prawie w chmury, bo będzie można wejść na wieżę, ale także spojrzeć w dół z hurdycji czy podziwiać skomplikowaną konstrukcję zamkowych poddaszy.

Dziedziniec opanują wolnomyśliciele, bo otworzymy zamkowy Hyde Park, gdzie każdy będzie mógł wygłaszać co chce (oczywiście nie obrażamy królowej). Potokowi myśli i słów zapewne będą sprzyjały podawane w tym miejscu specjały. Jeśli komuś zabraknie natchnienia z pewnością znajdzie je na stoisku z książkami.

Będzie można też przymierzyć rycerską zbroję, zrobić sobie zdjęcie z Kopernikiem oraz popróbować sił w turnieju łuczniczym, w którym nagrodę funduje Janusz Cygański, dyrektor Muzeum Warmii i Mazur.

Tak więc, poeci, pisarze, bibliotekarze, muzycy, akustycy, architekci, potencjalni mecenasi kultury, wszelcy twórcy, artyści i rzemieślnicy, mistrzowie i wyrobnicy, porzućcie wszystko i z otwartymi głowami dajcie się ponieść jesiennym liściom na olsztyński zamek.

Warunek uczestnictwa jest tylko jeden: trzeba zapowiedzieć swe przybycie.

Kontakt: Tel. 89/527 95 96 wew. 31, e-mail:  eduk@muzeum.olsztyn.pl.Kalendarium

« sobota, 3 grudnia 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

sobota 3 Grudnia
  • Stowarzyszenie Miłośników Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap
  • Logo roku Mikołaja Kopernika
  • 90-lecie polskich szkół na Warmii i Mazurach
  • Oferta najmu sal
  • Film promocyjny Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Strona projektu:
  • Centrum Spotkań Europejskich