Nagroda dla Danuty Syrwid

2012-06-26 00:00:00

Dyrektor Janusz Cygański wręczył doroczną nagrodę za szczególne zasługi dla Muzeum Warmii i Mazur.

Nagroda dla Danuty Syrwid

 

W piątek, 22 czerwca podczas spotkania pracowników Muzeum Warmii i Mazur, dyrektor Janusz Cygański wręczył doroczną nagrodę za szczególne zasługi dla Muzeum. W tym roku nagroda przypadła starszemu kustoszowi Danucie Syrwid z Muzeum – Domu Gazety Olsztyńskiej, który jest Oddziałem MWiM. Danuta Syrwid ukończyła studia historyczne na Uniwersytecie Łódzkim oraz Studia Podyplomowe w zakresie muzealnictwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W Muzeum pracuje od 1989 r. Zajmuje się historią Olsztyna i Warmii. Jest autorką wystawy „Pozdrowienia z Olsztyna. Pocztówki z przełomu XIX i XX wieku” oraz współautorką wystawy o historii poczty pt. „Od posłańca do do przekazu cyfrowego” Dokonała szczegółowej kwerendy dotyczącej przedwojennej Gazety Olsztyńskiej ustalając miejsce przechowywania w polskich instytucjach egzemplarzy Gazety Olsztyńskiej. Jej szczególną specjalnością jest jednak działalność edukacyjna. Z ogromnym zaangażowaniem prowadzi warsztaty i lekcje muzealne, współorganizuje Niedziele w Muzeum, Ferie w Muzeum i inne przedsięwzięcia popularyzujące wiedzę o przeszłości Warmii.
Udziela się społecznie, działa na rzecz środowiska muzealnego pracując w Zarządzie Głównym i Wojewódzkim Stowarzyszenia Muzealników Polskich oraz przewodnicząc Komisji Socjalnej działającej w Muzeum Warmii i Mazur.
Za swoją działalność wyróżniona została odznakami: „Zasłużony Działacz Kultury” (2002 r.), „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2006 r.) i „Za Opiekę nad Zabytkami” (2009).

 Kalendarium

« sobota, 3 grudnia 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

sobota 3 Grudnia
  • Stowarzyszenie Miłośników Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap
  • Logo roku Mikołaja Kopernika
  • 90-lecie polskich szkół na Warmii i Mazurach
  • Oferta najmu sal
  • Film promocyjny Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Strona projektu:
  • Centrum Spotkań Europejskich