Wystawy - 2008 rok

2011-02-07 00:00:00 (ost. akt: 2015-04-01 09:25:37)

 

 
 
 
 
In situ. Metamorfozy miejsca

 
miejsce wystawy: 
sala przy wieży 
lipiec - październik 2008
 
Wystawa „In situ. Metamorfozy miejsca”, na którą złożą się dzieła z kolekcji sztuki departamentu Côtes d’Armor oraz z bretońskich zbiorów publicznych i prywatnych, gromadzi pięćdziesiąt wybranych dzieł sztuki współczesnej. Ideą wystawy jest ewokacja miejsc w taki sposób, aby przedstawienie natury wykraczało poza malowniczą wizję krajobrazu. Ten sposób widzenia uzupełniany jest o elementy krajobrazów wyobrażonych, fantastycznych, które powstały w wyniku silnej relacji emocjonalnej artysty z konkretnym miejscem. Na wystawę składają się dzieła wykonane różnorodnymi technikami: od malarstwa, rysunku, poprzez grafikę, rzeźbę aż do wideo, fotografii, work in progress. 
Wystawę uzupełnia pokaz zdjęć fotografika Francisa Goellera, prezentujący jego spojrzenie na Warmię i jej mieszkańców – wynik studyjnego pobytu artysty u nas w kwietniu 2008.
 
Karaimowie. Ze zbiorów Muzeum w Trokach

 
miejsce wystawy: 
sala przy wieży 
lipiec - wrzesień 2008
 
Wystawa "Karaimowie na Litwie" prezentuje ciekawą i oryginalną kulturę Karaimów litewskich - małego narodu, potrafiącego zachować swój język, religię oraz zwyczaje nie tylko na Litwie, lecz i w Polsce. Na wystawie zostanie pokazanych 150 eksponatów ze zbiorów Muzeum Historycznego w Trokach. W skład ekspozycji wchodzić będą dokumenty, fotografie, stroje świeckie i duchowe, oraz przedmioty kultu i codziennego użytku. Wystawa ta pozwoli poznać bogatą, a mało znaną kulturę Karaimów sprowadzonych przez księcia Witolda w XIV wieku na Litwę.
 
Pionierskie lata. Olsztyn w fotografii Waleriana Łochacza

 
miejsce wystawy: 
Dom Gazety Olsztyńskiej
kwiecień - sierpień 2008
 
Na wystawę składają się tradycyjne fotografie wzbogacone o pokaz multimedialny. Wszystkie przedstawiają Olsztyn z przełomu lat 40-tych i 50-tych ubiegłego wieku, ruiny i zgliszcza, odgruzowywanie i odbudowa, początki organizacji życia społecznego.
 
Józef Piłsudski, marszałkowi w hołdzie
 
miejsce wystawy: 
sala gotyckie
kwiecień - lipiec 2008 ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
 
Anna Sułkiewicz - Rudzka Ceramika

 
komisarz wystawy
Anna Rudzka

miejsce wystawy: 
sala przy wieży 
kwiecień - czerwca 2008
 
Urodzona w Olsztynie. Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wieloletni pracownik Działu Sztuki Współczesnej Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, obecnie na stanowisku kustosza. Autorka kilku wystaw prezentujących sztukę współczesną ze zbiorów muzealnych. W 2007 roku ukończyła dwuletnie studium podyplomowe „Dyscypliny plastyczne w architekturze” na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom z ceramiki artystycznej, uznany za jeden z najbardziej interesujących w dziesięcioletniej historii istnienia studium, obroniła w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. Inspiracją autorki jest natura z jej bogactwem form i kolorów. Środki wyrazu ogranicza do najistotniejszych - formy i powierzchni. Prostotę kształtów dopełniają kolor i struktura szkliw, głównie redukcyjnych, oraz faktura przedmiotów, wynikająca z ręcznego ich kształtowania.
 
 
 
Malarstwo Polskie XIX i XX wieku ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
 
miejsce wystawy: 
sale gotyckie zamku olsztyńskiego 
do czerwca 2008
 
Warmińska jesień
 
komisarz wystawy
Grażyna Prusińska

miejsce wystawy: 
Galeria Zamek w Reszlu
 do czerwca 2008
 
Galeria „Zamek” w Reszlu prezentuje prace dwudziestu sześciu artystów plastyków działających w regionie warmińsko-mazurskim. Obejrzeć można malarstwo, grafikę, rysunki, rzeźby i fotografie, a także instalacje i obiekty. W większości są to prace nowe, powstałe na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Otwarciu wystawy  towarzyszyły działania teatralne, performance i specjalnie przygotowane projekty muzyczne.
 
Tagi: wystawy

Kalendarium

« środa, 2 grudnia 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

środa 2 Grudnia
  • Kwartalnik III/2020
  • Wirtualny spacer
  • Ankieta
  • 90-lecie polskich szkół na Warmii i Mazurach
  • Oferta najmu sal
  • Film promocyjny Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Doposażenie pracowni edukacyjnych Muzeum Przyrody - baner
  • Strona projektu: