Veratus zagra na Nocy Muzeów

2024-05-13 13:23:50 (ost. akt: 2024-05-13 14:27:53)

Jedną z atrakcji nadchodzącej Nocy Muzeów w olsztyńskim zamku będzie koncert zespołu Veratus.

Veratus zagra na Nocy Muzeów
Veratus to zespół muzyki średniowiecznej, grający utwory od XII do XV wieku, na który składa się siedmioro muzyków zafascynowanych brzmieniami średniowiecznymi i folkowymi. Członkowie zespołu, od najmłodszych lat związani ze światem muzyki dawnej, uczestniczyli w wielu festiwalach i konkursach w kraju i za granicą.

Ich aranżacje oddają autentyczny, niepowtarzalny klimat średniowiecza, gdyż wykonywane są w oryginalnych językach: staroangielskim, starofrancuskim, staronordyckim i po łacinie, ale przede wszystkim unikalności nadaje im fakt, że wybrzmiewają na replikach instrumentów z epoki stworzonych przez członka zespołu i zdolnego lutnika — Tomasza Czypula.

Kalendarium

« sobota, 22 lutego 2025 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

sobota 22 Lutego
  • Mikołaj Kopernik – Gra
  • Stowarzyszenie Miłośników Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Partnerzy Muzeum Warmii i Mazur
  • Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap
  • Logo roku Mikołaja Kopernika
  • Oferta najmu sal
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Centrum Spotkań Europejskich
  • Strona projektu:
  • Standardy ochrony małoletnich