Zapytanie ofertowe na przygotowanie strony internetowej.
Muzeum Warmii i Mazur ogłasza zapytanie ofertowe na opracowanie panelu CMS dla powstającego Wirtualnego Muzeum Warmii i Mazur.
Opis WMWM:
Projekt Wirtualnego Muzeum Warmii i Mazur ma zarejestrowaną domenę: www.wmwm.pl. Naszym celem jest zaprezentowanie jak największej liczby obiektów, ale także przygotowanie narzędzia do pracy nauczycieli na wszystkich etapach edukacji. Wytypowane do digitalizacji zbiory posiadają wartość naukową, często stanowią materiał naukowy i dokumentacyjny z wielu dziedzin życia, historii, osiągnięć kulturalnych i naukowych. Wśród eksponatów znajdują się także takie, które mają charakter unikatowy: zbiór XVII-wiecznego portretów holenderskich, rzeźby średniowiecznej i nowożytnej z terenów Warmii, Prus Królewskich i Książęcych, malarstwa XIX i XX wieku, rzemiosła artystycznego od XIV do XX wieku.
Planowana strona internetowa "Wirtualne MWiM" ma posiadać następującą funkcjonalność: mechanizm prezentowania bazy zbiorów wraz z wyszukiwarką na kształt struktury drzewa, obsługę kont użytkowników (konta zakładane przez samych zainteresowanych), dla zalogowanych użytkowników możliwość tworzenia "własnych" kolekcji: każda kolekcja mogłaby obsługiwać status "prywatna" lub "publiczna" (możliwość wywołania linku URL kolekcji) i zawierać pole komentarza/notatki mechanizm prezentowania bazy zbiorów wraz z wyszukiwarką. Na stronie internetowej www.wmwm.pl obiekty zostaną posegregowane wg działów sztuki, a w ich obrębie wg nazw samodzielnych kolekcji. Na stronie umieścimy wyszukiwarkę z kryteriami wyboru dotyczącymi: działów, tematyki, okresu powstania, autorów. Informacje dotyczące pojedynczych eksponatów będą zawierały zdjęcie, dane przekopiowane z działającego w Muzeum systemu muzealnego MONA. Planujemy możliwość tworzenia przez zalogowanych użytkowników własnych kolekcji i wyświetlanie ich dzięki komputerowi z dostępem do sieci internetowej (np. nauczyciel wybiera ze zbiorów obiekty, zapisuje kolekcję na swoim koncie i jako galerię wyświetla uczniom). Kolejny ważny element to e-czytelnia z książkami i zbiorami dokumentów w formacie PDF. Czytelnik będzie mógł te zbiory przeczytać za pomocą przeglądarki internetowej lub ściągnąć na dysk twardy komputera. Zbiory będą udostępniane w sieci internetowej bezpłatnie tylko i wyłącznie do celów niekomercyjnych.
Muzeum Warmii i Maur w Olsztynie zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty na utworzenie i prowadzenie strony internetowej na wykupionej już przez Muzeum domenie www.wmwm.pl.
W ofercie należy podać:
1) na czyim serwerze będzie zamieszczona strona internetowa (tzn. czy na serwerze oferenta czy na serwerze podwykonawcy),
2) cenę szkolenia (w miejscu zamawiającego) i serwisu,
3) koszt miesięczny/roczny utrzymania strony,
4) koszt ewentualnych usług serwisowych,
5) koszt przygotowanie strony,
6) czas przygotowania strony,
7) doświadczenie w przygotowaniu i prowadzeniu stron ( kilka adresów stron internetowych),
8) możliwości wstawiania informacji w podrozdziały w trakcie tworzenia strony
9) cenę opracowania modułu do przeniesienia danych z systemu MONA (baza Firebird w wersji 2.0) do planowanej strony internetowej (szczegółowe informacje i możliwość zapoznania się z bazą danych: Krzysztof Raiński, tel: 89 527-95-96 w. 48).
Strona Wirtualnego Muzeum Warmii i Mazur ma mieć następujące elementy funkcjonalności:
- mechanizm prezentowania bazy zbiorów wraz z wyszukiwarką na kształt struktury drzewa,
- obsługę kont użytkowników (konta zakładane przez samych zainteresowanych), dla
zalogowanych użytkowników możliwość tworzenia "własnych" kolekcji: każda kolekcja mogłaby obsługiwać status "prywatna" lub "publiczna" (możliwość wywołania linku URL kolekcji) i zawierać pole komentarza/notatki mechanizm prezentowania bazy zbiorów,
- wyszukiwarka z kryteriami wyboru dotyczącymi: działów, tematyki, okresu powstania, autorów,
- możliwość umieszczania multimediów( filmy, dźwięki, wizualizacje 3D),
- informacje dotyczące pojedynczych eksponatów będą zawierały zdjęcie, dane przekopiowane z działającego w Muzeum systemu muzealnego MONA,
- e-czytelnia z książkami i zbiorami dokumentów w formacie PDF. Czytelnik będzie mógł te zbiory przeczytać za pomocą przeglądarki internetowej lub ściągnąć na dysk twardy komputera. Zbiory będą udostępniane w sieci internetowej bezpłatnie,
- możliwość wysyłania newsletterów w formie linków do artykułów oraz całych tekstów.
Projekt szaty graficznej i logo Wirtualnego Muzeum Warmii i Mazur zostaną wyłonione w drodze oddzielnych konkursów.
Termin nadsyłania ofert: 23 listopada 2012 r.
Oferty należy nadsyłać na adres: Sebastian Mierzyński, Muzeum Warmii i Mazur, ul. Zamkowa 2, 10-174 Olsztyn, pozostawić w kopercie w sekretariacie Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, lub na adres: magazynsolny@wp.pl.
Pobierz PDF