Warsztaty muzealne "Napoleon na Warmii w 1807 roku". To bardzo ciekawy i obszerny temat, bo przez pół roku pobytu cesarza Francuzów na warmińskiej ziemi wydarzyło się wiele. Spotkanie składa się z kilku segmentów, ktore w porozumieniu z nauczycielem mozna komponować dowolnie. Część pierwsza to multimedialna prezentacja. Dotyczy ona samej epoki napoleońskiej, narodzin legendy Napoleona w polskiej mentalności i szczegółowo pobytu Napoleona na Warmii. W zależności od wieku uczestników modyfikowany jest zakres przekazywanego materiału. Tę część kończy prezentacja pięciominutowego filmu pokazującego inscenizacje napoleońskich bitew i życie codzienne żołnierzy.
Część druga do Planszowa gra edukacyjna. Dzieci grając pionkami - figurkami żołnierzy maszerują przez nasz region szlakiem Napoleona. Gra planszpowa to element skierowany do uczniów szkół podstawowych.
Część trzecia to zabawa dioramą bitwy z okresu napoleońskiego. Wykorzystano w niej 300 ręcznie malowanych figurek w skali 1:72 (żołnierz wysokości do ok. 2,5 cm). Na dioramach można zaprezentować różne typy wojsk, oddziałów szyki, taktykę stosowaną przez Napoleona. Uczniowie, dowodząc małymi oddziałami muszą współpracować jako grupa (jedna ze stron konfliktu), wykazują się zdolnościami przywódczymi. Tej części spotkania towarzyszą odgłosy bitwy i marsze wojskowe z epoki. Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymuje pamiątkowy "Patent oficerski".
Miejsce, gdzie odbywają się warsztaty: Magazyn Solny - Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.
Kontakt: 089 527-95-96 w. 39.
Prowadzący: Sebastian Mierzyński