Teatr Jaracza na zamku. Plenerowy Festiwal Teatru Jaracza.

2020-08-03 08:14:35 (ost. akt: 2020-08-04 08:16:18)

6 – 22 sierpnia 2020 r.

Teatr Jaracza na zamku. Plenerowy Festiwal Teatru Jaracza.
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Muzeum Warmii i Mazur zapraszają wyjątkowe teatralne wydarzenie. W dniach 6-22 sierpnia odbędzie się festiwal TEATR JARACZA NA ZAMKU. PLENEROWY FESTIWAL TEATRU JARACZA, podczas którego zaprezentowane zostaną spektakle olsztyńskiego Jaracza w otwartych przestrzeniach – klimatycznym dziedzińcu olsztyńskiego zamku oraz dziedzińcu teatralnym.

W repertuarze przeglądu znajdą się tytuły skierowane do różnych grup odbiorców. Na dziedzińcu zamkowym Muzeum Warmii i Mazur trzykrotnie zaprezentowany zostanie „Wróg publiczny” Istvána Tasnádiego w reżyserii Zbigniewa Brzozy. Prapremiera spektaklu odbyła się w Teatrze Jaracza tuż przed zamknięciem instytucji kultury z powodu pandemii koronawirusa, więc można powiedzieć, że będzie to nowe przedstawienie, w dodatku wysoko ocenione przez krytyków.

Kolejnym spektaklem, który zostanie zaprezentowany w wyjątkowej scenerii Zamku, będzie przedstawienie „Dulscy. Tragifarsa kołtuńska” na podstawie „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Wojciecha Malajkata to propozycja dla widzów spragnionych inteligentnej rozrywki. Ta sztuka ma długą historię w olsztyńskim teatrze, a najnowsza inscenizacja Zapolskiej została doceniona przez prasę branżową oraz olsztyńską publiczność.

Kolejne trzy tytuły zaprezentowane zostaną na teatralnym dziedzińcu. Pierwszym z nich będzie spektakl „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy w reżyserii Łukasza Barczyka. To przejmujący spektakl o rozliczaniu się z przeszłością. Z kolei „Jeremi się ogarnia. LOL” to przedstawienie familijne, które podbiło serca młodzieży. Pokazywaliśmy je w północno-wschodniej Polsce w ramach programu Teatr Polska.

Repertuar Festiwalu dopełni czarna komedia „Czuwanie” Morrisa Panycha w reżyserii Justyny Celedy ze znakomitą kreacją nestorki naszego Teatru – Ireny Telesz-Burczyk.

W ramach festiwalu we współpracy ze Studium Reportażu działającym przy Teatrze Jaracza odbędzie się spotkanie z Adamem Wajrakiem. Dodatkowo zaprezentowane zostanie czytanie performatywne na podstawie książki „Wilki”.

Wszystkie spektakle Festiwalu będą prezentowane na świeżym powietrzu: na dziedzińcu olsztyńskiego Zamku oraz na teatralnym dziedzińcu.

Jesteśmy przekonani, że latem w otwartych przestrzeniach, olsztynianie i liczni turyści spędzą czas w wyjątkowej atmosferze, a nasze spektakle okażą się interesującą propozycją wakacyjną.

Bilety na festiwal w cenie 35/20 do nabycia w kasie Teatru, przez stronę internetową Teatru oraz bezpośrednio przed spektaklami na Zamku. Zachęcamy do wcześniejszego kupna biletów, liczba miejsc z uwagi na obostrzenia sanitarne, jest ściśle określona.



Repertuar
6, 7, 8 sierpnia, godz. 19:30, Dziedziniec zamkowy (ul. Zamkowa 2)
István Tasnádi WRÓG PUBLICZNY

11 sierpnia godz. 19:30, Dziedziniec zamkowy (ul. Zamkowa 2)
DULSCY. TRAGIFARSA KOŁTUŃSKA według Gabrieli Zapolskiej

14, 16 sierpnia godz. 20:00, Dziedziniec Teatru (od ul. Skłodowskiej-Curie)
Marcin Wicha RZECZY, KTÓRYCH NIE WYRZUCIŁEM

19 sierpnia (środa) godz. 20:00, Dziedziniec Teatru (od ul. Skłodowskiej-Curie)
Szymon Jachimek JEREMI SIĘ OGARNIA. LOL

21 sierpnia (piątek) godz. 17:00, Dziedziniec Teatru (od ul. Skłodowskiej-Curie)
Adam Wajrak WILKI - czytanie performatywne i spotkanie z autorem

21, 22 sierpnia godz. 20:00, Dziedziniec Teatru (od ul. Skłodowskiej-Curie)
Morris Panych CZUWANIE

Festiwal sponsoruje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Michelin

Kalendarium

« sobota, 20 kwietnia 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

sobota 20 Kwietnia
  • Mikołaj Kopernik – Gra
  • Stowarzyszenie Miłośników Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap
  • Logo roku Mikołaja Kopernika
  • Oferta najmu sal
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Centrum Spotkań Europejskich
  • Strona projektu: