Turniej Miast Historycznych - Relacja.

2015-11-03 13:04:13 (ost. akt: 2015-11-03 13:09:24)

Turniej Miast Historycznych - Relacja.
Już po raz szósty uczniowie rywalizowali w Turnieju Miast Historycznych.
Celem Turnieju jest szerzenie wiedzy dotyczącej historii wieków średnich Warmii i Mazur, poznanie kultury i życia codziennego średniowiecznego społeczeństwa, historii miast oraz rozbudzanie zainteresowań związanych z rekonstrukcją i odtwórstwem historycznym.

Rozgrywki turniejowe skierowane są do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Finał 26 października składał się z części teoretycznej (test z wiedzy historycznej) oraz sprawnościowej, którą poprowadziła Mrągowska Rota Zaciężna.
Mogliśmy również zobaczyć niezwykłe scenki historyczne w wykonaniu uczniów oraz posłuchać niezwykle ciekawych referatów, np. "Co też jedzono w Średniowieczu".

W Turnieju Miast Historycznych wszyscy wygrywają - dobrą zabawę!
VI edycja została uznana za najlepszą. Podziękowania za to należą się w szczególności walczącym drużynom, które zadbały o niezwykły klimat na Zadaszonym Dziedzińcu.

Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę!

LAUREACI
Klasyfikacja generalna:
Szkoły podstawowe – Paziowie:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Szestnie
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Woźnicach
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rynie
Szkoły gimnazjalne – Giermkowie:

I miejsce – Gimnazjum w Zespole Szkół w Baranowie
II miejsce – Gimnazjum w Zespole Szkół nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie
III miejsce – Gimnazjum w Zespole Szkół w Szestnie
IV miejsce – Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rynie
V miejsce – Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie
Szkoły ponadgimnazjalne – Rycerze:

I miejsce – Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim
II miejsce – Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu
III miejsce – Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie
IV miejsce – Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie
Zmagania sprawnościowe:

Najlepsza drużyna – Paziowie
Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Szestnie

Najlepsza drużyna – Giermkowie
Gimnazjum w Zespole Szkół w Baranowie

Najlepsza drużyna – Rycerze
Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu
Zmagania z wiedzy historycznej:

Najlepsza drużyna – Paziowie
Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Szestnie

Najlepsza drużyna – Giermkowie
Zespół Szkół nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie

Najlepsza drużyna – Rycerze
Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim

Organizatorzy:
Muzeum Warmii i Mazur - Oddział w Mrągowie oraz Hotel ZAMEK RYN****

Kalendarium

« piątek, 21 lutego 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

piątek 21 Lutego
  • Kwartalnik I/2020
  • Ankieta
  • 90-lecie polskich szkół na Warmii i Mazurach
  • Oferta najmu sal
  • Film promocyjny Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Doposażenie pracowni edukacyjnych Muzeum Przyrody - baner
  • Strona projektu: